Mesaj Panosu dELAb ÜRÜN DESTEK
Sadece dELAb ürünleri ile ilgili sorunlar, çözümler ve paylaşımlar için.

Pano KılavuzuPano Kılavuzu   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   GruplarGruplar   Hesap AçHesap Aç 
 HesabınızHesabınız   Kişisel MesajlarKişisel Mesajlar   Oturum AçOturum Aç 

COMBO ve IC-PROG105D

Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Combo PIC Programlayıcı
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj
_alp
Misafir

MesajTarih: 01.10.2005 - 14:57    Mesaj konusu: COMBO ve IC-PROG105D Alıntıyla Cevap Gönder

Elimdeki PIC12C671'leri programlamak için COMBO almıştım. Fakat gelen CDden çıkan programın menülerinde bu denetleyicinin olmadığını gördüm. Web sitesinde olmasına rağmen kullanma kılavuzunda da yoktu. Daha sonra programda bir hata olabilir diye aynı sayfada önerilen IC-Prog105D programını indirdim. Açar açmaz bir hata ile karşılaştım. Bunun da "beni_oku" dosyasında belirtilen ( aynı zip.in içinde) "WindowsXP.reg" dosyası ile ilgili olabileceğini düşündüm. Fakat onu da bulamadım. Sorunu çözebilecek bir önerisi varsa cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Başa dön
dELAb
* YÖNETİCİ *

MesajTarih: 01.10.2005 - 15:19    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

//

COMBO Programlayıcı JDM tabanlı her türlü yazılım ile çalışır.
Bu sebeple desteklenen çipler çoktur fakat birden fazla yazılım
kullanmanız gerekebilir. Bu sebeple IC-Prog ile doğru karar
vermişsiniz.

IC-Prog 'ta Win2000 sürücüsünün yüklenmesi gerekir.
Programda bunun otomatik yüklenmesi seçilmelidir.
Yoksa "Priviliged..." hatasını alırsınız.

Settings\Options\Misc 'den "Enable NT/2000/XP Driver" seçeneğini
seçili hale getirip onaylayın ve programdan çıkın.
Tekrar çalıştığında sorun olmayacaktır.

Detay için:

http://www.denizelektronik.com/forum/viewtopic.php?t=29

// dELAb
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
_alp
Misafir

MesajTarih: 01.10.2005 - 17:49    Mesaj konusu: Hatalar düzeldi ve Yenileri Eklendi Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için teşekkürler. Dediklerinizi yaptıktan sonra hatalar düzeldi. Fakat bu sefer de "Programming failed at Code address 0000h" hatasını veriyordu. Aynı hatayla karşılaşan arkadaşlar olursa uğraşmasınlar. Bende oluşan bu hata yazılım ya da donanımdan(kart nedeniyle) değilmiş. SOIC8 tipi çip kullandığım için (SO8 TO DIP8 adaptör) çipler tam oturmuyormuş. Programlarken parmağımla üstüne bastırınca hata da düzeldi. Herkese kolay gelsin. Tekrar teşekkürler.
Başa dön
dELAb
* YÖNETİCİ *

MesajTarih: 02.10.2005 - 01:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

//

Sorunun çözüldüğüne sevindik, ayrıca paylaşımınız için teşekkürler.

// dELAb
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Combo PIC Programlayıcı Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız