Mesaj Panosu dELAb ÜRÜN DESTEK
Sadece dELAb ürünleri ile ilgili sorunlar, çözümler ve paylaşımlar için.

Pano KılavuzuPano Kılavuzu   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   GruplarGruplar   Hesap AçHesap Aç 
 HesabınızHesabınız   Kişisel MesajlarKişisel Mesajlar   Oturum AçOturum Aç 

Araç takip için Gps modulü

Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> GPS Modülü / GPS Gezgin / GPS Geliştirme Kartı
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj
maniacvolkan
Asistan

MesajTarih: 17.10.2012 - 22:36    Mesaj konusu: Araç takip için Gps modulü Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba ,
Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi olarak android bir mobil cihazda üzerine gps monte edilmiş bir aracın anlık verilerini gösteren bir projeye başlayacağım. Alacağım modulü aracıma monte ederek telefonum üzerinden anlık olarak aracımın nerede olduğunu görmek istiyorum.

Sitenizde birden fazla kullanacağım modül var ve hangisi benim için gerekli bilemiyorum, sizden yardım istiyorum.
Ayrıca bu konu hakkında ara katmanların işleyişi hakkında bilgiye ihtiyacım var bu konuda da yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
dELAb
* YÖNETİCİ *

MesajTarih: 18.10.2012 - 07:29    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

//

Araç takibi için dış antenli olan GPS modülü daha uygun, böylece cihaz daha korunaklı bir yerde bulunabilir. Patch antenli model daha çok taşınabilir sistemlerde kullanılmakta.

http://www.delab.net/GPS-Alici-Dis-Antenli,PR-17.html

Araç takibi ile ilgili bir çalışmamız malesef bulunmuyor, ancak çok geniş bir konu. Lokal izleme yapılabileceği gibi GPRS ile veriler uzaktan da izlenebilir.
İzlenecek parametreler sadece lokasyon olabileceği gibi araca ait hız, yakıt vs değerleri de katılabilir.

Kolaylıklar,

// dELAb
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
maniacvolkan
Asistan

MesajTarih: 19.10.2012 - 19:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bilgilendirme için teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
dELAb
* YÖNETİCİ *

MesajTarih: 21.10.2012 - 08:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

//

Projenizde başarlar.

// dELAb
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> GPS Modülü / GPS Gezgin / GPS Geliştirme Kartı Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız