Mesaj Panosu dELAb ÜRÜN DESTEK
Sadece dELAb ürünleri ile ilgili sorunlar, çözümler ve paylaşımlar için.

Pano KılavuzuPano Kılavuzu   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   GruplarGruplar   Hesap AçHesap Aç 
 HesabınızHesabınız   Kişisel MesajlarKişisel Mesajlar   Oturum AçOturum Aç 

628A programlarken sorunum var acaba neden?

Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Combo PIC Programlayıcı
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj
ben_afacan34
Asistan

MesajTarih: 21.11.2006 - 19:55    Mesaj konusu: 628A programlarken sorunum var acaba neden? Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba herkese
cok basit bir programin hex dosyasını bir turlu 628A ya yükleyemedim yükleyemedimden kasıt ise yüklemeyi yaptım combo kullanarak sorun yok gozukuyor ama sonra oku dediğimde konfigurasyon bitlerini benim belirlediklerimin dısında okuyor. ben dahili osilayor istiyorum o şekilde yukluyorum(INTRC_OSC_NOCLKOUT ) gibi o daha farklı bir şekil algılıyor. yukleme başarılı diyor boş buffer açıp oku diyorum program kodlarını okuyor ama configurasyonu farklı okuyor. olmustur deyip breadboardda deniyorum olmuyor. daha sonra elime gecen 628 ile bunu denedim 628Adaki bu durumun hiç biri olmadı hemen yuklendi ve okuyunca configurasyonu benim istediğim gibi yukleyip onu okudu ve breadboard da sorunsuz çalıştı sorun nerede acaba. yardımcı olursanız sevinirim birde combo ve junior ile 628A programlayabilen arkadaslar benimle aynı sorunu yasadılarmı yoksa ben bazı şeyleri unutuyormuyum herkese iyi gunler başarılar.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
dELAb
* YÖNETİCİ *

MesajTarih: 21.11.2006 - 20:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

//

Öncelikle, şu hex dosyasını 628A 'ya yüklemeyi deneyin:
(Sağ tıklayıp farklı kaydet ile indirin)
http://www.denizelektronik.com/SHT11_16F628.HEX
XT osilatör olarak yüklemesi lazım.

Kodlar doğru ama konfigürasyon seçenekleri yanlış diyorsanız
muhtemelen 16F628 programını 16F628A 'ya yüklemeye çalışıyorsunuz
veya tersini. Burada benzer hatalar yazıldı.
Ayrıca, konfigürasyon bitlerini bilgisayar programı üzerinden mi seçiyorsunuz ?

//

// dELAb
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
dELAb
* YÖNETİCİ *

MesajTarih: 24.11.2006 - 00:00    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

//

Cevap gelmediğine göre sorun çözüldü kabul ediyorum.

//

// dELAb
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Combo PIC Programlayıcı Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız