Mesaj Panosu dELAb ÜRÜN DESTEK
Sadece dELAb ürünleri ile ilgili sorunlar, çözümler ve paylaşımlar için.

Pano KılavuzuPano Kılavuzu   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   GruplarGruplar   Hesap AçHesap Aç 
 HesabınızHesabınız   Kişisel MesajlarKişisel Mesajlar   Oturum AçOturum Aç 

merhaba

Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Forumda Olmayan Konular Buraya
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj
enrique_iglesias
*** V.I.P. ***

MesajTarih: 08.02.2007 - 00:40    Mesaj konusu: merhaba Alıntıyla Cevap Gönder

öncelikle merhaba.....

iki adet 877 kullanarak birinin port durumunu diğerinde seri iletişim ile göstermeye çalışıyorum....
Kod:

DEFINE HSER_RCSTA 90h
DEFINE HSER_TXSTA 20h
DEFINE HSER_BAUD 2400

TRISB=%11111111
gonderilen var byte
durum var byte
gonderilen=0
durum=0

bekle:
gonderilen=PORTB
Hserout [BIN8 gonderilen]
goto bekle

YUKARIDAKİ GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ PORTB'NİN DURUMUNU PULL DOWN BAĞLANTI YAPARAK tx BACAĞINDAN GÖNDERİYORUM.....

Kod:

DEFINE HSER_RCSTA 90h
DEFINE HSER_TXSTA 20h
DEFINE HSER_BAUD 2400

TRISB=%00000000
PORTB=0
alinan var byte
durum var byte
alinan=0
durum=0
bekle:
Hserin [BIN8 alinan]
PORTB=alinan
goto bekle

YUKARDA OLDUĞU GİBİ GELEN VERİMİ DİĞER PİC'İN PORTUNDA GÖSTERİYORUM VE GÖRMEK İÇİN LED SÜRDÜM.....

birinci pic tx bacağını ikinci pic rx bacağına kablo ile köprüledim böylelikle birinci pic'deki değişimi ikinci picde gözlemledim ve ÇALIŞIYOR SORUN YOKKKKK......

ancak devredeki kabloyu kaldırdım ve yerine udea arx34 ve atx34 RF modül sürdüm....işte sorun burada ledlerimde düzensiz yanıp sönmeler var....!!!!!!!!!!!!!

baund rate 300,1200,2400 denedim hepsinde aynı sorun var.....

alım gönderim için rx ve tx bacaklarına link için led sürdüm alım ve gönderim mevcut yani kitler çalışıyor.....

alıcının digital ayağına bağlantı yaptım....

ama hiç bir türlü çalıştıramadım....

kitleri çıkarıp kablo ile köprülediğimde sistem kusursuz çalışıyor...
ancak devreye rf girdiğinde sorunlu oluyor...bunun nedeni nedir ve ne yapmam gerekiyor..şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Forumda Olmayan Konular Buraya Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız