Mesaj Panosu dELAb ÜRÜN DESTEK
Sadece dELAb ürünleri ile ilgili sorunlar, çözümler ve paylaşımlar için.

Pano KılavuzuPano Kılavuzu   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   GruplarGruplar   Hesap AçHesap Aç 
 HesabınızHesabınız   Kişisel MesajlarKişisel Mesajlar   Oturum AçOturum Aç 

000h hatası

Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Combo PIC Programlayıcı
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj
ooerogul
Asistan

MesajTarih: 07.10.2007 - 21:12    Mesaj konusu: 000h hatası Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba

PIC programlamaya yeni başlamış biriyim. Tübitak ın elektronik köşesinde bulunan bir projeyi hayata geçirmek için karaköyden bayinizden Combo Programmer aldım. Geldim COM2 slotuna taktım ve elimde bulunan 16F628A çipini fotoğrafta olduğu gibi taktım. IC-Prog programını açıyorum ve elimdeki hex dosyasını açıyorum. Program all seçeneğinden sonra aşağıdaki resimdeki hata dosyası geliyor. Aynı zamanda elimde bulunan başka chiplerle bile aynı hatayı elde ettim. Bahsettiğiniz şekilde tekrar açıp deniyorum aynı hata. Umarım 35 ytl ye aldığım bu güzel ürünü kullanabilirim ve hevesim kursağımda kalmaz. Tübitak ın eğitim dosyasınıda yolluyorum oscillator ayarlarını aynı şekilde yapmışlar. İlgilenirseniz sevinirim.Nerede eksik yapmış olabilirim. Teşekkürler

18 Ayaklı çip pozisyonu http://students.sabanciuniv.edu/~eroglu/DSC03611.JPG

Hata mesajı
http://students.sabanciuniv.edu/~eroglu/hata.JPG

Ozan
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
Goniti
* GENEL MÜDÜR *

MesajTarih: 08.10.2007 - 10:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cıhaz üzerinde bulunan Jumper ayarını 18 pin konumuna alanız gerekirdi. Bundan emin olduktan sonra programlamaya geçiniz.
Programlama esnasında Com portunuzdan gelecek dataya göre Led diod mutlaka ışıldamalıdr. Bu olmuyorsa yanlış port seçilmiş veya başka bir sorun olabilir.Buraya kadar bu işlemleri yapınız ve sonucu gözlemleyiiz.Konu hakkında da bize e-mektup ile bilgi veriniz Lütfen.
Not. Bize en hızlı şekilde ulşmak istendiğinde e-mektup veya telefon ile temas kurunuz lütfen.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
dELAb
* YÖNETİCİ *

MesajTarih: 09.10.2007 - 10:02    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

//

Malesef kullanım kılavuzlarımız dikkatlice okunmuyor.
Sorun jumper ayarının yanlış yapıldığından kaynaklanmış.

// dELAb

// dELAb
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Combo PIC Programlayıcı Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız