Mesaj Panosu dELAb ÜRÜN DESTEK
Sadece dELAb ürünleri ile ilgili sorunlar, çözümler ve paylaşımlar için.

Pano KılavuzuPano Kılavuzu   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   GruplarGruplar   Hesap AçHesap Aç 
 HesabınızHesabınız   Kişisel MesajlarKişisel Mesajlar   Oturum AçOturum Aç 

16F676 Programlama Hatası

Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Combo PIC Programlayıcı
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj
ulmanov
Asistan

MesajTarih: 25.09.2006 - 16:14    Mesaj konusu: 16F676 Programlama Hatası Alıntıyla Cevap Gönder

Elimde Combo PIC Programlayıcı cihazınız var. Desteklediği mikrodenetleyiciler listesinde 16F676 da olduğu için satın aldım. Mikrodenetleyici 14 Pinli bir urun. Katalogda belirttiğiniz şekilde sokete taktım ve klavuzda belirtilen tüm ayarları IC-Prog 105D programında yaparak XP altında programlamaya çalışıyorum ancak önce -No "Oscilator Calibration Value" Found - diye bir hata veriyor, buna default seç deyip devam edince "Değiştirilmiş olan veriyi onaylayamadım" gibi bir yazma hatası veriyor ve hiçbir şekilde yazmam mümkün olmuyor. Hatta FIFO bellek seçimini kapattım ama hiçbirşey işe yaramadı.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
dELAb
* YÖNETİCİ *

MesajTarih: 25.09.2006 - 17:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

//

WinPic800 programını da deneyin. Bazı çipler IC-Prog üzerinden,
bazıları da WinPic800 üzerinden sorunsuz programlanıyor.

// dELAb

// dELAb
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ulmanov
Asistan

MesajTarih: 25.09.2006 - 19:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

WinPIC 800 programını da denedik ancak hiçbir şekilde yazma işlemini başaramadık. Socket i kontrol ettiğimizdeVDD ve GND arasında 10V gözüküyor. Bu durum normal mi? Çünkü kataloga göre (Microchip in datasheet'inde) en fazla 6.5V olabiliyor.
Başa dön
ulmanov
Asistan

MesajTarih: 25.09.2006 - 19:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yanıtınız için teşekkür ederim ancak bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi 10V luk gerilimin olmaması gereken bir yerde olduğunu tesbit ettiğmizden mikrondenetleyicinin konumunu kontrol etme gereği duyduk. Combo PIC Programlayıcı Katalogunda 14 Pin'li cihazlar için belirtilen konumun PIC16F676 için geçerli olmadığını farkettik. (ICSP konnektörü ile kontolör uç sıralamasını ölçerek uygun yerleri tesbit ettik) PIC16F676 Zif Soket kolu sol üstte iken, aşağıdan itibaren 2. yerine 4. soketten başlanarak takılıyor. Çentik yönü yine yukarı doğru olmak kaydıyla.

Sonuç olarak PIC16F676 için Combo PIC Programlayıcıyı düzgün olarak kullanabildik. Programlayıcı olarak IC-Prog 1.05D versiyonu kullandık.
Başa dön
dELAb
* YÖNETİCİ *

MesajTarih: 25.09.2006 - 20:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

//

@ulmanov,
Geri dönüşünüz için teşekkür ederim, sorunu çözdüğünüze sevindim.
Bahsettiğiniz detayları inceleyeceğim ancak 14 pinli çiplerin 7. ve 8. pinleri
Ziff soketinin alttan 4. boşluğunda olacak şekilde takılmalıdır.
Kullanım kılavuzunda farklı olmaması lazım, bir bakalım.

// dELAb

// dELAb
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Bu forum kilitlenmiştir; yeni bir başlık açamazsınız, cevap göndermez, mesajları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu -> Combo PIC Programlayıcı Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız